Мода

Сите нијанси на жолтата боја!

Жолта од глава до пети или само детаљи на кондурите, ташната, шеширот или марамата, ова лето оваа боја е прав ХИТ!

Најголемите светски имиња препорачуваат да почнеме посмело да играме со оваа боја.

Прада, Армани, Кензо, Вивијан Вествуд, Донатела Версаче и многу други покажаа дека со оваа боја се доловува свежината, шармот и духот на жената се ослободува повеќе од било кога.

Тоа ни го потврди и војводката Кејт Мидлтон пкога се појави во жолт фустан од креаторката Роксанда Илинчиќ!

 

zute-haljine-1398416756-34224 anya-hindmarch-1398351275-34094 emanuel-ungaro-1398351275-34120 giorgio-armani-1398351275-34130 princ-vilijam-i-kejt-midlton-1397649377-33392 salinas-1398351275-34176

Напиши коментар