Убавина

Сок кој се бори против масните наслаги на телото

Испробајте го овој вкусен пијалок кој се бори со масните наслаги. Без шеќер, здрав и диетален.

Состојки:

* 7 чаши вода

* 1 чаша сок од брусница

* сок од 3 портокали

* сок од два лимони

* ½ лажиче цимет

* ¼ лажиче ѓумбир

* ¼ лажиче мускантно оревче

Начин на подготовка:

Водата ставете ја во сад и оставете да зоврие. Намалете ја температурата и додадете ја брусницата и зачините. Оставете да се вари 20 минути и оставете да се излади. Додадете го исцедениот сок од лимон и портокал и измешајте.

 

Напиши коментар