Мојата кујна

Солени крофни

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 500 грама брашно

* 150 грама шунка

* 200 грама кашкавал

* 100 милилитри млеко

* 1 свеж квасец

* 2 јајца

* 200 милилитри јогурт

* 1 прашок за печиво

* 4 лажици масло за јадење

* Сол и бибер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во подлабок сад ситно исечкајте ја шунката, додадете го ренданиот кашкавал и претходно изматените белки од јајцата, и добро соединете ги состојките.

Во друг подлабок сад брашното измешајте го со жолчките, јогуртот, квасецот, млекото и прашокот за печиво, посолете и замесете тесто.

Откако ќе го замесите тестото, направете топчиња во големина на орев, исукајте ги, наполнете ги со фил и повторно формирајте топче. Направените топчиња наредете ги во тава за печење, премачкајте ги со мешавина од млеко и жолчка и печете ги на 200 степени Целзиусови 30 минути.

Уживајте!!!

Напиши коментар