Мода

Стил на денот: Долги здолништа

Долгите здолништа создаваат совршена рамнотежа помеѓу кежуал стилот, женственоста и гламурозната мода, така што не е ни чудно што долгите здолништа и понатаму се главен тренд оваа сезона.

Долгите здолништа се во тренд кој никогаш не умира, бидејќи се неверојатно ссестрани и удобни, лесни за комбинирање со скоро сите работи во вашиот орман. Можете да ги носите со рамни сандали или високи потпетици, со интересен ремен околу струкот и лесна маичка – совршена летна комбинација.

Погледнете како некои дами ги носат и ги комбинираат долгите здолништа ова лето и пронајдете инспирација за прекрасен летен аутфит.

Напиши коментар