Дестинации

Топ 10 градови на море

Погледнете го изборот од најинтересните градови кои ги красат рајски плажи…

Доколку некогаш сте посакале да ја споите динамиката на некоја метропола со уживање на некоја прекрасна плажа, еве неколку предлози кои сигурно ќе ве остават без здив.

Barselona, Španija

Барселона, Шпанија

Honolulu, Havaji

 

Хонолулу, Хаваи

Kejptaun, Južna Afrika

Кејптаун, Јужна Африка

Majami bič, Florida

Мајами бич, Флорида

Nica, Francuska

Ница, Франција

Rio de Žaneiro, Brazil

Рио де Женеиро, Бразил

Santa Monika, Kalifornija

Сната Моника,Калифорнија

Sidnej, Australija

Сиднеј, Австралија

Tel Aviv, Izrael

Тел Авив, Израел

Vankuver, Britanska Kolumbija

Ванкувер, Британска Колумбија

 

 

Напиши коментар