Мојата кујна

Торта набрзина! Секој може да ја направи

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 400гр бисквити

* 2 пудинга од ванила

* 2-3 овошја (банани или ананас)

* 2 пакетчиња шлаг

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во еден сад искршете ги бисквитите (не треба ни премногу ситно, ни премногу крупно).

Потоа сварете го пудингот и со него полиете ги бисквитите.

Сето тоа ќе го префрлите во некој подлабок сад и ќе го оставите да се олади.

Овошјето ќе го исечете на кругови и ќе го наредите одозгора.

Потоа ќе го изматите шлагот и ќе ја преачкате површината на тортата.

Брза, едноставна и убава торта!

Напомена: Во пудингот ставете шеќер по ваш вкус.

Напиши коментар