Керозин

Величенствена и суперјахта “Arianna”

Оваа убавица која грациозно и моќно умее да патува преку океан, е ставена на продажба по цена од 45,9 милиони долари. Дизајнирана од страна на Делта Дизајн Груп, оваа јахта е удобна, елегантна и погодна за патување на 12 луѓе.

Украсена со обработки од ретки тропски дрва, а во целиот ентериер се приметуваат завршни детали во балиски стил и уникатно осветлување. Во неа има сауна и теретана, играчница за деца, како и работна соба со старомоден германски сеф.

Надворешниот дел за седење е простран и совршен за вечери со звуците на океанот или уживање на сонце. На главната палуба може да се ужива на платформата за сунчање, а во близина има тоалет, џакуси и голем бар во островски стил. Оваа јахта е опремена со мотор Catepillar 3512B мотор кој и овозможува да се движи со максимална брзина од 16 јазли. Во неа може да се стават 21,900 галони гориво и опсегот и е преку 5,000 морски милји.

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

 

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

LUKSUZNA SUPERJAHTA ARIANNA

Напиши коментар