Bridal

Величенствените венчаници на Оскар де ла Рента

Легендата на модниот свет Оскар де ла Рента ја претстави својата визија на гламурозни венчаници и луксузни аксесоари за невестите, но и деверушите.

И овој пат, доследен на својот романтичен стил, тој ја искористи чипката како основен детал на секој фустан, како и долгиот вел.

 

Напиши коментар