← НАЗАД НА БОЗА

Вкусен потер од лук со сирење!

Вкусен потер од лук со сирење!
559 Читања

Потребно:

  • 1  главица лук
  • 150 грама младо бело сирење
  • 50 грама моцарела
  • малку сол
  • 50 грама целер
  • малку   црн бибер

 

Подготовка:

Го блендирате лукот колку што можете на најситни парчиња. Потоа го додавате младото сирење, моцарелата и целерот.
Откако ќе се добие единечна бела смеса додавате зачини, сол и бибер и многу магдонос.
Уште еднаш блендирате се заедно.

Се служи на поптечени лепчиња на тост, во рерна, на скара и слично.

 

 

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk