Дестинации

Жизел Бундшен го продава своето царство!

Жизел Бундшен и Том Брејди одлучија да го продадат својот имот во Лос Анџелес, една година откако завршија со изградба.

Ова познато земјиште во Брентвуд во кое инвестираа и го градеа пет години е доведено до совршенство, познатиот пар го проценил 50 милиони долари. Тие се селат во Бостон каде планираат да изградат уште едно неверојатно земјиште од 2 илјади квадратни метри на земјиште од 5 хектари.

Ентериерот е претставен со префинети греди на плафоните, антички подови, керамички цигли и плав камен, како и мермерен камин. Дури и вратата во домот е вредна како антиквитет. Луксузната вила содржи осум спални соби, пространа домашна теретана, гаража за шест автомобили, базен, спа центар и вински подрум.

 

Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate luksuz-vila-arhitektura-kuce-poznatih-gisele-bundchen_02 Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate Tom Brady & Gisele Bundchen List L.A. Estate

Напиши коментар