Мојата кујна

Чоколаден чипс

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 1 пакетче чипс ( без адитиви и други зачини и ароми)

* 100-150гр чоколадо

* малку путер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  • Растопете го маслото на пареа и додадете го путерот кој ќе и даде поголема густина на добиената глазура.
  • Откако смесата ќе се олади, потопете ги парчињата чипс во чоколадото па ставате ги во фрижидер 30-40 минути во поширок сад одалечени еден од друг, за да не се залепат.
  • По желба, можете да го посипете чипсот со малку кокосови трошки.

Напиши коментар