Здраво тело

Чудо од сок – подобрете го својот имунитет, коса и кожа

Чудо од сок – подобрете го имунитетот, косата и кожата

Потребно ви е:

1 лимон

Магдонос

Вода

Магдоносот ситно исецкајте го (најдобро во блендер), исцедете сок од лимонт, и ставете една чаша вода. Сокот пијте го наутро на празен стомак, само 5 дена и направете пауза.

Овој сок помага за согорување на калории и го храни телото со витамини и минерали.

Освен тоа магдоносот го подобрува варењето.

Напиши коментар