Дестинации

Дали е ова најромантичното место на светот (ВИДЕО)

Доколку по природа не сте и најромантичната личност, ова видео нема да ве остави рамнодушни.

Острови со палми, преубав бел песок, небо плава вода, тиркизни лагуни и корални гребени ги прават Малдивите едни од најубавите и најегзотични места на светот.

Овој нереален архипелаг го сочинуваат 1192 островчиња, од кои само 250 се населени.

Уживајте во видеото кое зборува повеќе од илјада зборови:

Напиши коментар