Мојата кујна

Едноставно и вкусно

Ако сте во потрага по вкусен шејк, кој нема да ви пркоси на добрата линија, тогаш овој банана шејк е вистинското решение за вас.

Да, здравата храна може да биде и многу вкусна и интересна во зависност од тоа како ќе ја подготвите. Ова особено важи за шејковите со кои можете да го започнете денот,  но и да ги користите по трчање, пливање или тренинг во теретана. Еве еден рецепт како да направите еден од највкусните, но воедно и еден од наједонставните шејкови.

Состојки

1 банана, 1 шолја млеко, чоколаден прелив, малку мраз

Подготовка

Во блендер ставете исечкана банана, чоколаден прелив, млеко и дробени ледени коцки. Блендирајте додека не стане глатко, a потоа ставете во чаша и послужете.

– See more at: http://stipka.com.mk/mama/recepti/27915-cokoladen-banana-sejk#sthash.GaZlRPUD.dpuf

Напиши коментар