← НАЗАД НА БОЗА

Идеална замена за вода

Идеална замена за вода
486 Читања

Веќе знаете дека треба да пиете многу течности во текот на денот и дека најдобро е да се пие вода. Сепак, ако сте љубители повеќе на овошни сокови и други пијалоци, постои алтернатива за вода која ќе ви го даде истиот ефект како и водата.

Црниот чај е многу добар, бидејќи го намалува нивото на холестерол во крвта, го ублажува стресот и ја стимулира меморијата.

Зелениот чај е одличен антиоксиданс, а исто така го намалува ризикот од кардиоваскуларни болести.

Камилицата е идеалена за ослободување од стресот и анксиозноста, а е многу добра кога сакате да се опуштите.

Чајот од брусница  е добар против уринарни инфекции , а исто така е добар за стомакот.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk