Мода

Како да ја комбинирате тексас кошулата оваа есен

Шик, практична и совршена! Да, тоа е токму тексас кошулата која е наша најдобра пријателка во текот на целата година, но сметаме дека токму во есенските и зимските денови ја има својата главна улога!
Под џемпер, со шорцеви, сукња, фармерки… Постојат безброј начини да ја комбинирате и да изгледате во исто време и кежуал и модерно!

 

Напиши коментар