← НАЗАД НА БОЗА

Како сами да направите совршени шишки?

Како сами да направите совршени шишки?
835 Читања

Доколку ви се допаѓа должината на вашата коса, но сакате малку да ги скратите вашите шишки, овој видео туторијал ќе ви покаже кој е најдобриот начин -да го сторите тоа.

Видеото е дело на Роуз Русо која досега има направено огромен број туторијали, кои се погледнати над 50 милиони пати на Јутјуб, а на нејзиниот канал се имаат претплатено нешто помалку од 500.000 корисници.

Таа во видеото ја објаснува постапката чекор по чекор и дава одлични совети како да не ја упропастите вашата коса, бидејќи еден лош потег и повеќе нема враќање назад.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk