Мода

Карирани кошули

Денеска ви претставуваме некои од начините како можете да носите карирана кошула и да ја комбинирате со останатите парчиња гардероба со цел да го освежите вашиот есенски аутфит. Ако сакате да го покажете својот опуштен изглед тогаш изберете каро кошула за вашата следна модна комбинација. А за деновите кога има повеќе сонце, можете да ја врзете околу половината. Карираната кошула можете да ја носите и на работното место. Секогаш можете да облечете и џемпер врз неа и да имате елегантен изглед.

Проверете како можете да ја носите карираната кошула оваа есен:

 

Напиши коментар