Мојата кујна

Кремасто задоволство – вкусен мус од ананас и ванила

Потребни состојки:

  • конзерва ананас
  • еден пудинг од ванила
  • шлаг

Начин на подготовка:

Сварете пудинг од ванила и оставете да се олади. Во меѓувреме исцедете го ананасот од неговиот сок (кој подоцна може да ги искористите за нешто друго).

Помешајте ги анансот и пудингот и мешајте додека смесата целосно не се соедини. Потоа, кога добро ќе се олади, декорирајте со шлаг на врвот и декорирајте по избор.

Оставете во фрижидер 1 час за да добиете ладно освежување.

Добар апетит!

Напиши коментар