Дестинации

Луксуз во Мексико

Мексико одамна важи за една од најлуксузните дестинации на планетата, но токму кога ќе помислите дека ги знаете повеќе неговите локации, тука сме да ви покажеме нешто уште поубаво и занесно.

Се работи за „Capella Ixtapa resort & spa“ центарот каде е сместен хотелот Ixtapa со пет ѕвезди и неверојатно добра забава на плажа.

Целиот хотел и апартманите се направени од дрво и во чисто природен стил, каде дури и мебелот е од дрво.

Секој апартман има приватен базен и LCD телевизор.

Хотелот има преубава градина, а секаде околу него преовладуваат цветни аранжмани.

За време на вечерата можете да одмарате во глетката која започнува буквално од вашите нозе па натаму.

luksuzno-uzivanje-vo-meksiko-2

luksuzno-uzivanje-vo-meksiko-3

luksuzno-uzivanje-vo-meksiko-4

luksuzno-uzivanje-vo-meksiko-5

luksuzno-uzivanje-vo-meksiko-6

luksuzno-uzivanje-vo-meksiko-7

luksuzno-uzivanje-vo-meksiko-8

 

Напиши коментар