Дестинации

Луксузен хотел во Лондон

Corinthia Hotel London е вистински современ дворец, кој се наоѓа во центарот на британската престолнина. Отворен е 2011 година, а она што му носи светска слава, се пространите апартмани и пентхауси, декорирани во неповторлив елегантен стил.

Зданието со 5 звезди во себе отелотворува класична англиска естетика, се наоѓа само на неколку чекори од Биг Бен и Бакингамската палата. Од балконите на најголемиот пентхаус хотел во Лондон пред гостите се откриваат неверојатни глетки кон реката Темза, London Eye, катедралата Saint Paul и најпрестижните области Knightsbridge и Belgravia.

Секоја соба има мермерни скали, кои ги поврзуваат двата ката во апартманот. Сопствен кабинет со камин и три телевизиски екрани, голема спална соба со сопствена бања, соба за Спа третмани, балкон, кујна и трепезарија.

Пентхаус от приказките

Пентхаус от приказките

Пентхаус от приказките

Пентхаус от приказките

Пентхаус от приказките

Пентхаус от приказките

Пентхаус от приказките

Напиши коментар