Sweet Home

Луксузен пентхаус во Малта

Овој луксузен пентхаус се наоѓа на Малта и има површина од 1000 метри квадратни. Има исклучителен поглед на Медитеранот и прекрасни плажи. Пентхаусот има голема дневна соба која продолжува во трепезаријата, а рачно изработениот мебел го претвора овој дом во целина.

Минималистичките бели елементи во комбинација со дрвените му даваат софистицираност на апартманот додека додека големата стаклена врата ја поврзува луксузната внатрешност со терасата за опуштање. Во кујната се наоѓа голем бар, а мермерните и дрвени елементи му даваат посебен стил на просторот.

Во пентхаусот се наоѓаат и простории за забава како што се домашно кино, теретана и сауна. Апартманот поседува и огромна библиотека со разновидни книги.

Luksuzni-penthaus-na-Malti-slika2

Luksuzni-penthaus-na-Malti-slika3

Luksuzni-penthaus-na-Malti-slika4

Luksuzni-penthaus-na-Malti-slika5

Luksuzni-penthaus-na-Malti-slika6

Luksuzni-penthaus-na-Malti-slika7

Luksuzni-penthaus-na-Malti-slika8

 

Напиши коментар