Убавина

Маска за коса од јајце, мед и маслиново масло

Има многу природни маски за одржување и брз растеж на косата, но добро би ни дошла секоја нова идеја.

Маска од јајце, мед и маслиново масло за брз растеж на косата:

* 1 белка од јајце

* 2 лажичиња мед

* малку маслиново масло

Измешајте ги состојките, додека не добиете рамномерна смеса и смесата нанесете ја косата. Оставете да отстои 30 минути. Исплакнете ја со ладна вода.

Неколку основни совети:

Секој пат, кога на косата нанесувате јајце, плакнењето не треба да биде со топла вода.

Напиши коментар