Убавина

Млекото и маслото совршено ја чистат кожата

Маслиновото масло исто така може да ви помогне да се ослободите од остатокот од шминката, натопете на памук масло и ќе ја извадите водоотпорната маскара, а витамин А и Е ќе ги ублажи круговите.

Одличен отстранувач на маскарата и сенката за очи е маслото од кокос, и водете сметка да не ви влезе во око.

Ако носите контактни леќи користете сусамово или бадемово масло, кое пред спиење нанесете го на вратот и деколтето.

 

Напиши коментар