Дестинации

Најпопуларните all inclusive одморалишта во светот

Сите сакаат all inclusive одморалишта – од Црното Море до Малдивите.

Yahoo објавија кои се 10-те all inclusive одморалиште во светот, за кои има најмногу пребарувања  на интернет:

10. Kurumba, Малдиви

1

Малдивите се прекрасна држава од над 1.000 острови, од кои 185 се населени, а Kurumba е првиот хотел тука! Отворен е во 1972 година, но станува популарен дури во последните години. За да стигнете треба да слетате на аеродромот во Мале и од таму да фатите брз брод, со кој ќе стигнете за само 10 минути. All inclusive пакетите почнуваат од 115 долари по човек.

9. Sultan Gardens, Египет

2

Се наоѓа во градот Шарм ел – шејк на Црвеното Море. Има 520 соби и четири базени, од кои еден е забранет за деца. Најмалите сепак имаат детски клуб, каде аниматорите ги забавуваат додека нивните родители си поминуваат добро во ноќниот клуб. All inclusive пакетот вклучува три оброци, пијалоци и сладолед. Достапни се часови по нуркање, спа третмани и др. Цените почнуваат од 80 долари од вечер.

8. Galley Bay Resort, Антигва

3

Овој комплекс е само за клиенти без деца. Лоциран е меѓу 40 хектари тропски градини и има сопствена плажа од околу 1 км. Може да се сместите во зградата на хотелот или во некој од приватните бунгалови, има три барови и три ресторани. Цените почнуваат од 600 долари од вечер, за двајца.

7. Rixos Sharm el-Sheik, Египет

4

Уште едно одморалиште во прекрасниот египетски град Шарм ел-шејк. Плажата е многу погодна за деца. Хотелот има 695 соби, 11 базени и сопствен дел од плажата. Постојат 8 ресторани кои нудат интернационална кујна. Ако се уморивте од сончање, пробајте ја турската бања или спа центарот. Цените почнуваат од 350 долари на вечер за соба.

6. Ikos Oceania, Грција

5

Идила во Егејското Море! Од едната страна е синото море, а од другата е зеленилото на шумата. Ова одморалиште ја предводи листата на TripAdvisor за најдобро all inclusive одморалиште во Европа. Цени: почнуваат од 450 долари за две лица. Во најпрометните периоди има минимум 5 ноќевања.

5. Grand Bahia Principe Bavaro, Доминиканска Република

6

Bahia Principe има пет одморалишта во Пунта Кана, од кои секое таргетира различна група клиенти. Grand Bahia Principe Bavaro е идеален за семејства со деца. Постои можност за пливање со делфини, возење на ATV во шумата и др. Цените почнуваат од 87 долари од вечер.

4. Le Blanc Spa Resort, Канкун

7

Наменет е за клиенти без деца. Тука е исклучително мирно и идилично Цени: почнуваат од 520 долари од вечер

3. Secrets Maroma Beach Riviera, Канкун

8

All inclusive пакетот дава право на храна без лимит во секој од 9-те ресторани. Во секоја соба има џакузи и тераса. Хотелот нуди романтична атмосфера. Тој е само за возрасни. Во близина има голф. Цените почнуваат од 600 долари на вечер.

2. Iberostar Grand Hotel Paraíso Five-Star Hospitality, Плаја дел Кармен, Мексико

9

Уште едно одморалиште само за возрасни без деца. Постојат три базени, 24 часа услуга во собата, шест бара. Цени: почнуваат од 520 долари од вечер

1. Grand Velas Riviera Maya, Кармен, Мексико

10

Лоциран е на 80 хектари. Тоа е релативно нов хотел – отворен во 2008 година. Во собите има џакузи и 42-инчни телевизори. Нуди 24 часа батлер, тури за нуркање, има терен за голф. Цените почнуваат од 700 долари од вечер.

Напиши коментар