Bridal

Наместо свадбени торти

Ви нудиме да погледнете осум алтернативи за вашата свадбена торта.

Не сите невести сакаат да имаат традиционална свадба – фустан, декорација, храна. Ако сте и вие меѓу нив, можете да ги изненадите своите гости со една алтернативна торта.

Погледнете ги нашите идеи, за вашиот голем ден

Брауни

1

Наредете ги како торта, а потоа можете да ги декорирате со цвеќиња.

Макаронс

2

Овие вкусни француски слатки можат да се претворат во одлична свадбена торта.

Корнетчиња со сладолед

3

Ако сте љубители на сладолед, можете да ја изберете оваа торта, само треба да ја држите на студено додека не и дојде редот.

Палачинки

4

Кој не сака палачинки? Можете да ги намачкате со течно чоколадо или со вашето омилено слатко.

Вафли

5

Наместо од палачинки, можете да направите свадбена торта од вафли.

Вкусни округли колачиња на стапче, налик на лижавче

6

Ќе има за сите гости.

Крофни

7

Кој вели дека не се совршени за свадба?

Мафини

8

Најважно е да има многу и да бидат вкусни.

Напиши коментар