← НАЗАД НА БОЗА

Направи сама: Интересна фризура готова за 1 минута

Направи сама: Интересна фризура готова за 1 минута
573 Читања

Ако сте во потрага по инспирација за лежерна и впечатлива летна фризура, овој туторијал е одличен за вас. Без разлика дали се брзате или сакате да ја прилагодите косата рано наутро, оваа фризура со сигурност ќе ви се допадне.

За почеток косата да ја ставите на страна.

Потоа поделете ја на два дела и заврзете јазол.

Постапката повторете ја и со стегач заврзете ја косата. Него можете да го сокриете со помош на косата.

5

6

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk