Мода

Неизмерна свежина: Пеперминт зелена

Свежо и убаво – визија во пеперминт зелена ќе е апсолутен хит и ова лето! Оваа не многу стандардна боја изгледа дека ќе биде многу актуелна кај женската гардероба за топлите денови. Убаво е, дека пеперминт зелената лесно може да се комбинира со бои како бела, беж, зелена, крем, кои се типични за пролетно-летната сезона.

Една неверојатна дама, облечена со вкус и стил, ни покажа одличен начин како можеме да ја носиме гардеробата со оваа модерна боја.

 

Напиши коментар