Мојата кујна

Неодолив десерт за само 6 минути!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 1 шолја растопен путер,

* 2 шолји мелени бисквити,

* 2 шолји шеќер,

* 4 лажици путер од кикиритки,

* 1 1/2 парчиња чоколадо.

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во чинија помешајте го растопениот путер, мелените бисквити, шеќерот и 1 лажица путер од кикиритки додека состојките не се соединат.

Во врела вода или микробранова стопете ја чоколадата со остатокот од путер со кикиритки и прелејте ја со тоа претходно подготвената смеса.

Пред да го исечете колачот на штангливи, нека отстои еден час во ладилник.

Напиши коментар