Мојата кујна

Половина час, 3 состојки и највкусниот ручек е готов

Вкусниот ручек никогаш не бил поедноставен!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 500g пилешки стек

* 1l павлака за готвење

* 2 кесички инстант супа од печурки

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во сад за печење ставете го исечканиот стек, а потоа истурете ги супите од печурки.

Добро измешајте со раце и распоредете рамномерно. Потоа прелијте ја павлаката за готвење.

Ставете ја тавата во рерна на 200 степени околу половина час, додека горниот слој не порумени.

recept-na-denot-polovina-cas-3-sostojki-i-najvkusniot-rucek-e-gotov-02.jpg

Можете да комбинирате со печени компири или салата.

Напиши коментар