Дестинации

Рај на земјата – Ephelia Resort на Сејшелите

Потпрете се на лежалката и опуштете се. Се наоѓате на ваша сопствена тераса со поглед на океанот. Ресортот се наоѓа на островот Махе. Изберете еден од 7-те видови на сместување – од луксузни до суперлуксузни апартмани.

Се наоѓа на островот Махе и има поглед кон Индискиот Океан. Овој ресорт е идеалното место доколку во вашиот живот ви недостига релаксација и позитивна енергија, како и повторна конекција со природата и природнит убавини.

Покрај прекрасните Спа-центри овој ресорт опфаќа и 5 различни ресторани, терен за сквош, тенис, спортови на вода и што не! Фантастични пејсажи, прекрасни тераси, песочни плажи и градини искомбинирани со луксузниот ентериер кој го прави ова место да изгледа како бајка.

Напиши коментар