Убавина

Со пеперминт до поголеми усни, а со лимон до совршен тен

Славните холивудски дами во нивниот изглед инвестираат многу пари, време и напор. Знаеме дека најголем дел, редовно се подложуваат на инјекции од ботокс третмани и пластична хирургија, но тие имаат и свои мали трикови за убавина кои љубоморно ги чуваат и не ги делат со никого. Но, за среќа, многу помалку мистериозната Линдзи Милс, господарка на шминката на познати личности во која се колнат многу светски диви.

ЗГОЛЕМУВАЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ОЧИ! Популарниот трик за да се создаде ефект на поголеми очи, често се користи од познатите модели. Тие своите очи визуелно ги зголемуваат и отвораат со бел молив, кој се применува на внатрешната страна на долниот очен капак.

СО ПЕПЕРМИНТ ДО ПОПОЛНИ УСНИ! Колагенските инјекции се минато. Ѕвездите сега преферираат користење на трикот со екстракт од мента, кој ги проширува крвните садови и го зголемува протокот на крв, што резултира со пополни и поцрвени усни. Така ќе изгледате помлади и попривлечни, и без посета на пластичен хирург. Се што треба да направите е тоа со мала количина на пеперминт екстракт да ги премачкате усните.

МЛЕКО ЗА СЈАЈНА КОЖА! Домашен трик, кој се користи од страна на скоро сите модели, е мешавина од вода и полномасно млеко, кои тие секојдневно, во шишиња со спреј, го носат во нивните торби, па можат да освежат повремено како и да го навлажнат лицето. Ова ќе им даде убав здрав сјај и блесок на вашата кожа.

ПРЕКРАСЕН ТЕН СО ЛИМОН! Сокот од лимон е природен прочистувач на кожата и тенот, кој се користи од страна на многу холивудски личности и модели за нивната кожа да изгледа како после пилинг, ги отстранува нечистотиите од кожата и ја прави мека. Маслото од лимон ја дезинфицира кожата и ги стеснува порите, што го прави идеален препарат за масна кожа и проширени пори.

ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ТЕМНИТЕ КРУГОВИ! Маслиновото масло е богато со витамин Е и антиоксиданси. Со него може да се отстрани дури и тешка шминка, дури и водоотпорна маскара, а истовремено на тој начин се негува и кожата околу очите. После само 3 дена користење на маслиново масло, веќе ќе забележителни подобрувања – вашата кожата ќе ви изгледа мека и мазна. Ако имате проблеми со темни кругови околу очите, маслиново масло може да помогне да се ослободите од нив, бидејќи тие се многу често се должат на прекумерна сушење на кожата под очите.

НЕ НА БРЧКИТЕ! „На своите клиенти, постојано им зборувам дека во успорувањето на процесот на стареење може да помогне и нивната постелнина!“, вели шминкерот Линдзи Милс. Сигурно наутро сте забележале видливи линии кои се предизвикани на лицето од перницата додека спиете, а овие линии, на крајот ретко се претвораат во длабоки брчки кои не можат лесно да исчезнат. „Наместо вообичаените ткаенина, најдобро е да се избере сатен или свила, која поради нивната мазна површина, лицето лизга, и не остава траги при спиењето“, вели Линдзи.

Напиши коментар