Мода

Свечени фустани за големите пригоди

Свечените прилики се важни и весели но, доколку сакате потполно да заблескате во ваш стил, најдобро е со неколку совети да бидете во најдобар ред.

Со оваа колекција, за вас имаме најдобар избор бидејќи во оваа галерија одбравме разновидни свечени фустани, од најразлични дизајни. Избор има за декоја дама која го негува својот изглед, бидејќи овие модели се најразновдни и  од секој можен стил…

Боите исто така се подложни на експериментирање оваа сезона но, овие колекции се придржуваат до комплетната есететика и елеганција. Преовладуваат нежно кремасти нијанси, нежни цветни дезени, тул и чипка а комбинирани се најмногу, по две бои. Наборите се скоро задолжителни, а деколтето и голиот грб секако се добредојдени за ефект кој ќе ве направи неодоливо елегантни и привлечни…

Разгледајте ја денешната галерија и уживајте…

 

 

Напиши коментар