Дестинации

Тајланд: Луксузен спа центар за детоксикација!

Ова е еден волшебен спа и јога центар на островот Кох Самуи на Тајланд..

Овој спа центар кој е изграден од поодамна е претставен во ново руво. Од лоби салоните до спа центарот, овој луксузен резорт е декориран со маркоански плочи и мотиви, така што останува верен на својата тема. Собите се инспирирани во мароканска архитектура и имаат вистинска боја на животот.

Сите соби имаат поглед или на море или на базен, а тука се и преубаво уредените балкони. Со локација на височинката Чеонг Мон, овој луксузен спа центар има фантастичен поглед на тајландскиот залив.

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox (2)

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox (3)

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox (4)

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox (5)

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox (6)

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox (7)

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox (8)

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox (9)

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox (10)

luksuz-resort-hotel-spa-tajland-detox-99

 

Напиши коментар