Мода

Тексас фустан: Задолжително парче облека оваа сезона

Уште едно задолжително парче облека за ова пролет е тексас фустанот. Изгледа навистина уредно, а сепак е лежерно и комотно.

Со впечатливи аксесоари и потпетици ќе добиете гламурозен изглед, додека за дневната опуштена прошетка можете да го носите со рамни балетанки или римјанки. Верувајте, во било која комбинација ќе изгледате одлично!

Тексас фустанот е актуелен веќе неколку години, со што само се докажува дека е вистински избор за секоја пригода.

denim dress/boots

**10% OFF with code REPLAUREN at checkout + free, fast US shipping** || Born in The USA Denim Dress from Closet Candy Boutique

denim shirt dress

fall street fashion - denim dress and thigh high black suede boots (Sex and the City)

denim dress (alexa chung)

13 Ways to Style Flat Sneakers | Brit + Co

Love the cool hippie feel that this look gives off.

Chambray Dress | Lovely Pepa by Alexandra

Denim Dress: ℅ SheInside (Similar) Bag: ℅ Amiclubwear (Here) Heels:℅ ShoeDazzle "Mondina" Monogram Necklace: ℅ ONecklace.com  (Get 10%off wh...

The Best Denim Dress Before & After and an Easy Lip Scrub How-to :: This is Glamorous

Ugh, i've been looking for a denim dress for so long.

Jaime King in the coolest '70s-inspired denim dress and over-the-knee boots

 

Напиши коментар