Мода

Тренди замена за класичните здолништа

Кога станува збор за класична и елегантна комбинација, за состанок, или секојдневни обврски, па понекогаш и вечерно излегување, испробајте да ги комбинирате широките панталони.

Сигурно имате еден пар на панталони кои мислевте дека никогаш нема да ги облечете заради нивната ширина. Меѓутоа, оваа есен и зима тие се вистински хит.

Носете ги со тесна струкирана кошула, кратко сако и високи потпетици или пак едноставно комбинирајте ги со обична бела маица и тесен џемпер.

Во никој случај нема да погрешите доколку токму широките панталони ви станат омилено парче во студените денови.

trendi-zamena-za-klasicnite-zdolnista-1

trendi-zamena-za-klasicnite-zdolnista-2

trendi-zamena-za-klasicnite-zdolnista-3

trendi-zamena-za-klasicnite-zdolnista-5

trendi-zamena-za-klasicnite-zdolnista-6

trendi-zamena-za-klasicnite-zdolnista-7

trendi-zamena-za-klasicnite-zdolnista-8

trendi-zamena-za-klasicnite-zdolnista-10

trendi-zamena-za-klasicnite-zdolnista-11

Напиши коментар