Здраво тело

Убедливо најмоќниот антибиотик кој ги убива и сите вируси

Веб страницата earthweareone.com тврди дека овој рецепт го користеле уште старите Европјани со цел да се заштитат од сите можни зарази и болести.

Според истиот портал, рецептот им помогнал на милиони луѓе да се ослободат од хроничните болести, бактериски инфекции, а тврдат дека совршено лечи и кандида.

Овој лек ефикасно го чисти организмот од токсини, ги убива штетните бактерии, делува против габични и вирусни инфекции и ја поттикнува циркулацијата во целото тело.

Потполно е природен, а тајната на неговата моќ се крие во комбинацијата на состојки со силно антибиотско дејство.

РЕЦЕПТ

Потребни состојки:

  • 700 мл домашен јаболков оцет
  • ¼ шолја ситно исечкан лук
  • ¼ шолја ситно исечкан кромид
  • 2 свежи лути пиперки (најлути што можете да најдете)
  • ¼ шолја изрендан свеж ѓумбир
  • 2 супени лажици рендан свеж корен од рен
  • 2 супени лажици куркума во прав

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки во еден сад, освен оцетот, а потоа префрлете ги во една поголема стаклена тегла. Истурете го оцетот одозгора, добро затворете ја теглата и промешајте. Оставете ја да стои на темно место 14 дена. После овој период, отворете ја теглата, промешајте ги и изгмечете ги состојките, а потоа процедете ги низ газа добро, за да излезе целиот сок. Сувата материја што останува можете да ја користите за готвење доколку сакате.

Начин на употреба:

Најдобро е да започнете со една мала лажичка на ден, а за зајакнување на имунитетот доволно е да земате по една супена лажица дневно. Доколку се борите со сериозна болест, дозволено е да внесувате и до 6 супени лажици на ден.

Напомена:

– Напитокот е многу лут, па затоа немојте да го пиете на празен желудник.

– Чувајте го во фрижидер.

Напиши коментар