Bridal

Уникатни есенски венчаници

Што е ин, а што е аут оваа сезона кога станува збор за венчавките и невестинските фустани? Погледнете ја листата на неколку свадбени трендови кои ќе бидат хит оваа есен:

  1. Белото е повторно во мода: Иако во последно време во мода беа венчаниците во боја на слонова коска, оваа есен венчаниците во снежно бела боја се повторно хит!
  2. Изберете лелеава венчаница: Кога ќе го одиграте вашиот танц, прекрасно ќе изгледате доколку вашата венчаница едноставно лебди околу вас!
  3. Венчаници со текстура: Оваа есен се модерни венчаници со неколку видови на текстура и богати украси на корсетите со кои венчаниците изгледаат како да имаат 3Д текстура.

 

 

 

 

 

Напиши коментар