← НАЗАД НА БОЗА

Утрински лек за чистење на цревата

Утрински лек за чистење на цревата
896 Читања

Наталожените токсини во цревата можат да предизвикаат низа пречки во варењето како запек, дебелеење, промени на кожата, подуеност, тврда столица…

Редовното чистење на цревата помага во отстранувањето на отровите пред да се појават здравствените проблеми.

Лек за чистење на цревата:

Чаша топла вода со малку свежо исцеден лимон наутро ги чисти цревата и ја отстранува нечистотијата која се наталожила во нив претходниот ден. Го поттикнува работењето на дигестивниот систем и работењето на цревата, па на тој начин овозможува отстранување на наталожените токсини, пишува Kimberysnyder.

За чистење на цревата одличен е и чајот од коприва бидејќи го поттикнува метаболизмот и излачувањето на водата, и ги намалува проблемите во варењето.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk