← НАЗАД НА БОЗА

Зелена салата со бадеми и јаболка

Зелена салата со бадеми и јаболка
652 Читања

Потребни состојки:

1/2  зелка

1 зелено јаболко

1 голем морков

100 г бадеми

1 зелена салата

малку масло

сол по вкус

подготовка

Зелката, јаболката и морковот изрендајте ги па додадете печени, крупно сецкани бадеми, масло и сол. Сипете ги над зелената салата. Толку едноставно, а превкусно. Мора да пробате!

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk