Убавина

Зголемете ги вашите гради природно

Завидувате на совршеното деколте на Памела Андерсон која со безброј пластични операции успеала да ги зголеми своите гради и станала секс симбол во светот? Не сте задоволни со големината на вашите гради и сакате да го зголемите бројчето на градникот, но немате пари за пластична операција?

Применете некој од овие совети со кои ќе ги зголемите вашите гради на природен начин за само неколку месеци.

Пијте микс од папаја и млеко секој ден

Оваа необична комбинација содржи витамини кои влијаат врз растот на вашите гради. Може да јадете и папаја дополнително.

Вежбајте

Посетете ја најблиската теретана и прашајте го тренерот околу вежбите за гради кои освен што ќе ги зацврстат и ќе ги подигнат. Така ќе постигнете визуелен ефект на поголеми гради кој ќе ве воодушеви.

Пробајте растителни билки за природно зголемување на градите

Скокнете до блиската аптека во градот и распрашајте се за билки кои влијаат врз растот на гради. Немаат штетно влијание, а може да ви помогнат.

Јадете протеини

Јајцата, млекото и месото нека станат дел од вашата секојдневна исхрана. Познато е дека протеините го зголемуваат секој мускул од нашето тело, а градите не се исклучок.

Испробајте креми за зголемување на гради

Многу девојки се скептични кога се работи за креми, но ништо не ве чини доколку пробате. Можеби кај вас овие креми ќе делуваат навистина.

 Бидете трпеливи!

Најважно од се е да бидете трпеливи. Ниедна долго посакувана желба не се исполнила преку ноќ.

Пробајте еден од овие различни совети околу зголемување на вашите гради или комбинирајте неколку одеднаш. Резултатите ќе бидат видливи само по неколку месеци.

Напиши коментар