Убавина

15 Генијални маникири за кратки нокти!

Во суштина ,жените се тие кои со својата убавина го прават светот уште поубав.

 

Како што е важен изгледот , убавата и здрава коса,  самодовербата на жената , исто така и ноктите се многу важен фактор за комплетен изглед на жената.

Секоја жена не сака или не може да има долги нокти и затоа ние Ви предлагаме 15 совршени идеи кои генијално изгледаат на кратки нокти.

Наша предло е претходно да направите природен пилинг на ноктите ( да измешате палента и мед во сад) и потоа да почнете со маникирот.

 

ЛУКСУЗНА НИЈАНСА НА ЛАВАНДА

941405-650-1449474122-IMG_20150120_105113

 

 

ПАСТЕЛНИ НИЈАНСИ941305-650-1449474122-c84cb098047f7f50c5a027100205d576

 

ЦРНО БЕЛА ВО ОБЛИК НА МЕСЕЧИНА

941205-650-1449474122-9799e496703dc39d4d104b5c129c6bfa

ОСВЕЖУВАЧКИ ЛАДНИ НИЈАНСИ

942155-650-1449474122-uas-cortas-decoradas-17

СВЕТЛО ЖОЛТИ НИЈАНСИ

941505-650-1449474122-m10

СВЕТЛО РОЗЕВА И БЕЛА НИЈАНСА

940905-650-1449474122-----

РАЗНИ ДЕТАЉИ

941255-650-1449474122-aadb187b24e3d1def2e7a8103c62fc98

МАНИКИР ВО БОИТЕ НА ВИНОТО

941005-650-1449474122-10888705_10153015409855439_9009675679570255958_n1

МОРНАРСКИ СТИЛ

 

940955-650-1449474122-002

ЦВЕТЕН ДИЗАЈН

941555-650-1449474122-nail-hoa-tiet-hoa-nhe-nhang-7

ВЕСЕЛ  МАНИКИР СО ТОЧКИ

941105-650-1449474122-5315adeaa5dbfw719

НЕВЕРОЈАТНО ЦРНО-СРЕБРЕНА КОМБИНАЦИЈА

941155-650-1449474122-89

ШАРМАНТНИ НОКТИ

 

941455-650-1449474122-kursi-dizaina-nogtei-4

СУПТИЛЕН И УДОБЕН ИЗГЛЕД НА ВАШИТЕ НОКТИ

942055-650-1449474122-qoinG5ExyyU

 

Напиши коментар