Cafe Del Mar

3 начини како да ослабете со помош на топла вода

Веројатно многу од нас барем еднаш во животот биле на диета. Во тие моменти, најдоброто што можело да ви се случи би било да го забрзате метаболизмот и со самото тоа да го поттикнeтe варењето. За да би го забрзале губењето на калориите, ви прикажуваме три едноставни рецепти со топла вода:

1. Утрински пијалок:

Помага при слабеењето и го поттикнува метаболизмот

– чаша топла вода
– 2 лажици исцеден лимон
– лажица мед

2. Наутро и навечер:

Го стабилизира шеќерот во крвта, дава чуство на ситост и го намалува чувството на глад

– чаша топла вода
– лажица цимет
– лажица мед

Испијте половина чаша наутро на празен стомак и половина навечер после вечерата.

3. Еднаш во текот на денот:

Ја ублажува потребата за слатки и го поттикнува варењето.

– чаша топла вода
– лажица цимет
– лажица мед
– лажица исцеден лимон

Водата нека биде што потопла, но не претерано, за да можете да ја пиете. Таа ќе го забрза вашиот метаболизам, и ќе придонесе до почесто одење во тоалет.

Напиши коментар