Мода

5 модни додатоци со кои ќе бидете неодоливи ова лето

Додавањето модни додатоци на вашиот изглед е одличен начин да го поправите вашиот аутфит поинтересен. Оваа сезона се се врти околу choker ланчиња, округли облици, папучи и модни додатоци за глава.

1-5-modni-dodatoci-so-koi-kje-bidete-neodolivi-ova-leto-keif.mk

Округли очила

Гоемината навистина не е важна, може да изберете и XXl големи, ни и најмалите можни рамки кои постојат. Важен е обликот на наочарите.

2-5-modni-dodatoci-so-koi-kje-bidete-neodolivi-ova-leto-keif.mk

Папучи

Стилот кондура-папуча беше во тренд пред неколку години, а се појавија и сега, сезона пролет-лето 2016 како најголем тренд. Вашата колекција на обувки нема да биде комплетна ако немате барем еден пар папучи, дали рамни или на штикла.

3-5-modni-dodatoci-so-koi-kje-bidete-neodolivi-ova-leto-keif.mk

Шешир

Без него е незамислива секоја летна сезона. Било каков материјал, било каква боја и било каква шара.

4-5-modni-dodatoci-so-koi-kje-bidete-neodolivi-ova-leto-keif.mk

Choker ланче

Повторно се тренд и ако добро го искомбинирате ќе изгледа многу cool  на вас. Се наоѓаат во различни стилови, облици и големини, доволно е да изберете еден кој ви се допаѓа.

5-5-modni-dodatoci-so-koi-kje-bidete-neodolivi-ova-leto-keif.mk

Обетки

Како и остатокот од модата на деведесетите, така и обетките со округол облик се враќаат оваа сезона.  Големи или мали, тоа е ваш избор.

Напиши коментар