Мода

7 модни трендови кои ќе го преплават Инстаграм ова лето!

Модните блогерки секогаш се во потрага по најголемите модни трендови кои ќе владеат во наредната сезона.Затоа, ако сакате да бидете известени за она што ќе се носи на улиците, доволно е да фрлите поглед на Инстаграм профилите на тренди девојките и нивнита комбинирана облека.

1-7-modni-trendovi-koi-kje-go-preplavat-instagram-ova-leto-keifmk

Во море на гардероба кои ќе бидат популарни ова лето, издвоивме седум за кои сметаме дека во ова топла сезона ќе биде гостин на Истаграм профилите на модните блогерки, уреднички, стилистки и останатите модни инсајдери.

 Фустани без раменици и топови

2-7-modni-trendovi-koi-kje-go-preplavat-instagram-ova-leto-keifmk

Фустани и топови со отворени раменици оваа топла сезона се еден од најголемите модни хитови. Изгледаат многу романтично и женствено, сензуално откриваки го грбот, вратот и рамениците што изгледа особено убаво на секоја девојка.

Елегантни комбинезони

3-7-modni-trendovi-koi-kje-go-preplavat-instagram-ova-leto-keifmk

Не мора да носите фустан за да изгледате елегантно. Доколку не сте тип за фустани, тука може да дојдат комбинезони кои можат да делуваат фантастично. Совршени за летни свадби и вечерна забава, во комбинезон со долги ногавици и откриени раменици, ќе изгледате подобро од било кога.

Бохо стил

4-7-modni-trendovi-koi-kje-go-preplavat-instagram-ova-leto-keifmk

Бохо тренд доминира и оваа сезона. Трендсетерките ова лето ќе владеат со проѕирни бохо блузи со особено ѕвоно ракави. Сонливо, женствено и романтично!

Еспадрили

5-7-modni-trendovi-koi-kje-go-preplavat-instagram-ova-leto-keifmk

Што се однесува до летните обувки, модните блогерки и други модни инсајдерки ова лето особено ги сакаат еспадрилите и тоа оние кои се врзуваат околу глуждовите. Лесни, практични, еспадрили се прав летен избор со кој нема да згрешите.

Ретро очила

6-7-modni-trendovi-koi-kje-go-preplavat-instagram-ova-leto-keifmk

Прав тренд од седумдесетите се и ретро диоптриски наочари кои ова лето изгледаат особено тренди и кул. Многу трендерки одлучиле своите летни комбинации да ги надополнат со овој симпатичен моден додаток.

Линии на сите страни

7

Шареното печатење секогаш е популарно, но оваа сезона особено доминира на модните комбинации кај тренди девојките. Оваа сезона, мора да се признае, линиите не се ни малку суптилни туку владеат на целите парчиња и се комбинираат со други парчиња во линии или со некое друго печатење.

Пом пом насекаде

Разиграни, весели и шарени, помпони ова лето се нашле како моден детал на сандалите и торбичките, а трендсетерките изненадувачки лесно ги прифатиле, и ако на почетокот трендот изгледал многу спор.

Напиши коментар