Мода

7 трендови кои ќе бидат хит ова лето

Модните блогерки секогаш ни ги откриваат најголемите модни трендови кои ќе владеат со сезоната која не очекува.

Затоа ако сакате да бидете известени за тоа што ќе се носи на улиците, доволно е да ги погледнете Instagram профилите на тренди девојките и нивните модни комбинации.

Од морето на тренди парчиња кои ќе бидат популарни ова лето издвоивме седум за кои сметаме дека ќе освојат најголемо внимание.

 Фустани и маици со голи рамена

Фустаните и маичките со отворени рамена оваа топла сезона ќе бидат еден од најзастапените модни трендови. Истовремено изгледаат многу ароматично, женствено и сензуално.

fustani i maicki so goli ramena 01

Елегантни комбинезонки

Не мора да носите фустан за да изгледате елегантно. Ако не сте тип за фустан, тогаш за вас совршени се комбинезонките во кои ќе изгледате фантастично.

elegantni kombinizoni 02

Ѕвонести ракави

Бохо трендот доминира и оваа сезона. Провидни бохо блузи со изразито ѕвонести ракави…женствено и романтично се сложувате зарем не?

svonesti rakavi 03

Еспадрили

Што се однесува до обувките, модните блогерки ова лето ќе ги обожаваат еспадрилите и тоа оние кои се врзуваат околу зглобот. Лесни, практични и шик вистински избор со кој нема да згрешите.

espadrili 04

Гиковски ретро очила

Вистински тренд од седумдесеттите се ретро диоптерските очила со “гиковски“ рамки кои ова лето се тренди и кул.

gikovski retro ocila 05

Риги на сите страни

Ригите се секогаш популарни, но оваа сезона некако доминираат на модните комбинации. Сега тие не се суптилни и се наоѓаат насекаде и плус се комбинираат со други парчиња со риги.

rigi na site strani 06

Помпон на чевли, торби и облека

Разиграни, весели и шарени помпоните ова лето се моден детаљ на сандалите и ташните, а трендсетерките без двоумење ги усвоија иако на почетокот овој тренд беше поприлично спорен.

pomponi na celi torbi i obleka 07

Напиши коментар