Мода

Бели модни комбинации за ова лето

Белата боја е актуелна во сите сезони, но дефинитивно е најпопуларна во летниот период. Облеката во бела боја е вистинскиот избор за високите температури не само поради тоа што изгледа добро, туку и затоа што не ги привлекува сончевите зраци и ве држи свежи.

Одберете бел фустан, кошула, панталони или здолниште од пријатни материјали како памук, лен или свила и спротиставете им се на летните горештини. Инспирирајте се од следниве комбинации и облечете нешто бело уште денес!

 

Напиши коментар