Убавина

Без хидроген и горење – Како да ја обоите косата со креп хартија?

Ако посакувате барем за летниот одмор да направите кратка промена во вашата фризура, посебно бојата на косата, постои еден лесен, едноставен и брз начин до кој можете да ја обоите косата во боите на виножитото без да ја оштетите со хидроген.

bez-hidrogen-i-gorenje-kako-da-ja-oboite-kosata-so-krep-hartija-01.jpg

Летото, морската вода и сонцето и онака ја оштетуваат косата, фарбата може дополнително да ја исуши, посебно на врвовите.

Па, неколку блогерки за разубавување решија да споделат како тие ја бојадисуваат својата коса – со креп хартија.

Токму така, и верувале или не, тоа им успева.

Погледнете го видеото и ќе се уверите:

Напиши коментар