ШоуБиз

Бијонсе е боливудска ѕвезда во спотот на Coldplay за „Hymn for the Weekend“

Бијонсе и Coldplay го објавија спотот за својата прва заедничка песна, „Hymn for the Weekend“.

Видеото ја покажува колоритната страна на Индија. Додека Крис Мартин ја истражува егзотичната земја, Бијонсе се појавува во улогата на боливудска ѕвезда.

„Hymn for the Weekend“ е дел од новиот албум на британскиот бенд, насловен „A Head Full of Dreams“.

0102

01

04

Напиши коментар