← НАЗАД НА БОЗА

Бомбици од кајсии готови за 5 минути!

Бомбици од кајсии готови за 5 минути!
945 Читања

Вкусно и едноставно бидејќи се прави за 5 минути и со само 2 состојки:

  • 2 шолји суви кајсии
  • 2 шолји кокос

Ставете ги во блендер додека да добиете компактна смеса. Потоа направете рамномерни топчиња и поминете ги убаво во кокос. Тоа е тоа .

Доколку сакате можете да ги поминете и во мелен орев или сличен мелен јаткаст плод како лешници, ф’стаци, бадеми итн.

Повеќе детали погледнете во видеото:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk